Jak uzyskać klucz API YouTube

Dzisiaj instrukcje szczegółowo przeanalizują procedurę umożliwiającą uzyskanie klucza API dla witryny internetowej YouTube.

Kwoty dla danych API

Mają następujące kwoty:

 • Dostępne jest 50 000 żądań na 24 godziny na projekt. Należy pamiętać, że liczba żądań może zostać zwiększona. Możliwe będzie złożenie żądania zwiększenia następujących kwot — dziennego odczytu i dziennego zapisu.
 • Na każdy adres IP przypada 10 żądań na sekundę.

Jak stworzyć klucz API?

Jeśli chcesz uzyskać klucz API dla platformy YouTube, to musisz wykonać poniższe kroki:

 1. Najpierw należy wejść na link https://console.developers.google.com/apis/library Następnie zostaniesz poproszony o autoryzację konta Google. Jeśli nie masz konta, musisz je zarejestrować. Po autoryzacji będziesz musiał wybrać swój adres zamieszkania. Następnie wybierz swój kraj i zaznacz pole „Warunki użytkowania” oraz „Powiadomienia e-mail”. Po zakończeniu wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy na „Akceptuj i kontynuuj”.Jak uzyskać klucz API YouTube
 2. Po zamknięciu tego okna będziesz mógł wyszukać sekcję YouTube, przewijając stronę w dół, aż zobaczysz pole oznaczone jako „YouTube Data API v3”. Po znalezieniu odpowiedniej sekcji kliknij lewym przyciskiem myszy na „YouTube Data API v3”.
 3. Otworzy się strona z API dla serwisu internetowego YouTube. Na tej stronie możesz przeczytać podstawowe informacje dotyczące tego API. Aby kontynuować, musisz kliknąć lewym przyciskiem myszy na kolumnie „Włącz”.
 4. Po tym, zostaniesz przekierowany do nowej karty. W prawym górnym rogu otwartej strony będzie sekcja „Create Credentials”. To właśnie na tej karcie musisz kliknąć lewym przyciskiem myszy.
 5. Pojawi się formularz dodawania danych uwierzytelniających, który pomoże systemowi określić, jaki typ danych jest wymagany dla Twojego potencjalnego projektu. Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest wybór API, z którego będziesz korzystał. Po wybraniu typu API pojawią się nowe elementy. Będziesz musiał określić, gdzie będziesz wywoływał API.
  Oferowane są następujące opcje — przeglądarka internetowa, serwer internetowy, iOS, Android, aplikacja Chrome, inne. Wybierz swoją opcję z oferowanej listy.
  Następnie odpowiedz na pytanie, do jakich danych będziesz miał dostęp.
 6. Po wypełnieniu wszystkich danych zostaniesz przekierowany na stronę z indywidualnym kluczem API. Możesz go skopiować na bieżącą stronę i wykorzystać później do własnych celów. Dodatkowo możesz dodać pewne ograniczenia do klucza przed przystąpieniem do jego wykorzystania. Pozostaje tylko kliknąć lewym przyciskiem myszy na pole „Gotowe”.

Dzięki dzisiejszej instrukcji wiecie już jak zdobyć klucz API dla platformy YouTube. Jak mogliście zobaczyć w powyższej instrukcji, robi się to dość prosto, wystarczy wykonać kilka sekwencyjnych kroków. Dodatkowo zostaliście zapoznani z kwotami, które są dołączone do danych API.