Jak zmienić swój awatar na YouTube przez telefon i komputer

Zakładając konto w YouTube, możesz ustawić główne zdjęcie profilu. Z czasem może się ono znudzić i będziesz chciał je zmienić. Dzięki moim instrukcjom dowiesz się, jak szybko i bez trudności zmienić awatar w YouTube. Poniżej rozważymy nie tylko komputerową wersję witryny, ale także mobilną aplikację YouTube.

Na komputerze

Aby zmienić główne zdjęcie konta w YouTube, będziesz musiał użyć pewnej sekwencji działań:

 1. Otwórz stronę YouTube. W prawym górnym rogu strony znajdź mały obrazek naszego profilu. Kliknij niego lewym przyciskiem myszy.Jak zmienić swój awatar na YouTube przez telefon i komputer
 2. Wyskoczy nam menu z licznymi sekcjami strony. Na samej górze tego okna zobaczymy linię „Zarządzaj swoim kontem Google”. Klikamy raz na tę linię.
 3. Otworzy się nowa karta z ustawieniami konta YouTube. Główne zdjęcie profilu będzie gdzieś na środku strony. Kliknij nielewym przyciskiem myszy.
 4. Pojawi się specjalne okno, w którym możemy przeciągnąć i upuścić wybrane zdjęcie. Jeśli jednak przełączymy się na „Twoje zdjęcia”, będzie można wybrać zdjęcie z wcześniej przesłanych. Jeśli nie ma tam odpowiednich zdjęć, to pozostańmy w pozycji „Prześlij zdjęcia”. Jeśli klikniemy „Wybierz plik na komputerze”, to otworzy się specjalne okno, w którym możemy wybrać odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie załadujemy za pomocą zwykłego przeciągania i upuszczania.W tym celu minimalizujemy przeglądarkę, aby zdjęcie było dla nas widoczne.
 5. Teraz przeciągnij i upuść zdjęcie do sekcji „Drag and Drop Photo Here”, pojawi się pasek pobierania.
 6. Po zakończeniu wgrywania wybieramy rozmiar naszego zdjęcia i klikamy lewym przyciskiem myszy na „Ustaw jako zdjęcie profilowe”.
 7. Gotowe — teraz przesłane zdjęcie jest ustawione jako główne w naszym profilu.

Przez telefon

Jeśli wszystko jest jasne w przypadku komputerowej wersji YouTube, to przejdźmy do aplikacji mobilnej.

Android

Aby zmienić obraz konta YouTube za pośrednictwem urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Otwieramy aplikację YouTube na naszym urządzeniu. U góry ekranu zobaczymy mały obrazek naszego profilu, klikamy na niego raz.
 2. Otworzy się strona z różnymi sekcjami i funkcjami profilu. Kliknij „Zarządzaj swoim kontem Google”. Jest podświetlony na niebiesko, więc od razu go zobaczysz.
 3. Otworzy się zakładka pokazująca podstawowe ustawienia naszego konta Google. Klikamy na nasze zdjęcie profilowe, które znajduje się na górze strony.
 4. Pojawi się małe okno, w którym musisz kliknąć „Dodaj zdjęcie profilowe”.
 5. Pojawi się kolejne okno, kliknij „Wybierz zdjęcie”.
 6. Po tych działaniach otworzy się specjalna sekcja ze wszystkimi zdjęciami na naszym telefonie. Znajdź niezbędne zdjęcie i naciśnij raz na nim.Po tym, co pojawi się w powiększonym formacie. Dostosowujemy rozmiar zdjęcia i naciśnij przycisk „Akceptuj”.
 7. To wszystko! W ten sposób z powodzeniem zmieniliśmy awatar w YouTube. Będzie można zainstalować absolutnie dowolne zdjęcie, które masz na swoim smartfonie.

iPhone

Jeśli wszystko jest jasne w przypadku telefonu opartego na systemie Android, to pozostaje tylko zająć się smartfonem z systemem operacyjnym IOS. Od razu powiem, że sposób zmiany zdjęcia profilowego jest bardzo podobny do tych przedstawionych powyżej. Ale mimo to rozważmy bardziej szczegółowo:

 1. Na głównej stronie aplikacji YouTube, w prawym górnym rogu ekranu, zobaczymy zdjęcie główne konta, na które klikamy raz.
 2. Na nowej stronie znajdziesz „Zarządzaj kontem Google”, które jest podświetlone na niebiesko.
 3. Zobaczysz nową zakładkę „Konto Google”. Kliknij nią u góry ekranu, aby zobaczyć „Odśwież zdjęcie”.
 4. Na środku ekranu pojawi się małe okienko, a w prawym dolnym rogu okna linia „Wybierz zdjęcie profilowe”. Kliknij ją raz.
 5. Na dole strony pojawi się nowe okno, w którym należy kliknąć „Wybierz zdjęcie”.
 6. Gdy to zrobisz, otworzy się sekcja z dużą ilością zdjęć. Znajdź zdjęcie, które chcesz i kliknij nie. Zostanie ono wtedy wyświetlone na pełnym ekranie. Edytuj je do rozmiaru, który chcesz i kliknij „Wybierz”.
 7. To wszystko! Dzięki tej sekwencji działań mogliśmy w prosty sposób zmienić awatar w YouTube.

Podsumowując, niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz, zmiana głównego zdjęcia profilowego jest identyczna we wszystkich przypadkach. Dzięki mojej instrukcji teraz wiesz, jak zmienić avatraka w YouTube. Jak już powiedziałem, jest to szybkie i bez wysiłku, musisz tylko przestrzegać wszystkich zaleceń zawartych w powyższym artykule.