Google niedawno uruchomił usługę krótkich filmów z YouTube Shorts. W trybie testowym początkowo był dostępny w Ameryce i Indiach, później pojawił się w pełnej wersji w innych krajach.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 rokuKrótko mówiąc, YouTube Shorts jest głównym konkurentem TikTok. Dostęp do usługi można uzyskać za pośrednictwem oficjalnej aplikacji YouTube na urządzeniach z systemem iOS lub Android.
Przedstawiciele głównego giganta wyszukiwania na świecie podkreślają, że krótkie filmy stają się coraz bardziej popularne. Zyskują od 6,8 miliarda wyświetleń dziennie w skali globalnej. W związku z tym podczas promocji musisz postawić na nich. W sieci społecznościowej Tik-Tok takie treści są podstawowe, czego nie można powiedzieć o YouTube. Dlatego podjęto decyzję o opracowaniu formatu na popularnym hostingu wideo.

Google planuje dodać dodatkowe funkcje do narzędzia, biorąc pod uwagę opinie autorów i wykonawców. Po uruchomieniu wersji beta wykonawcy i autorzy uzyskali dostęp do szerokiej listy przydatnych funkcji. Możesz nagrywać fragmenty, a następnie montować z nich pojedynczy materiał wideo, nagrywać wideo do muzyki, zmieniać szybkość nagrywania. Funkcjonalność jest stale ulepszana, ulepszana. Tak niedawno w serwisie dodano nowe funkcje. Teraz wykonawcy, autorzy mogą:

 • dodawanie wiadomości tekstowych do określonych części filmu;
 • komponuj próbki audio, dołączaj do nich elementy innych filmów typu Shorts, przetwarzaj fragmenty, wstawiaj do krótkich filmów;
 • tworzenie napisów typu automatycznego;
 • rób nagrania nie dłużej niż 60 sekund za pomocą YouTube Shorts narzędzia;
 • dodać do małych filmów fragmenty, które zostały zapisane w galerii;
 • nałożyć filtry podstawowe w celu dostosowania kolorów (następnie zostaną dodane inne parametry filtracyjne).

Ponadto autorzy będą mogli tworzyć próbki audio za pomocą miliardów najbardziej popularnych filmów na YouTube. Google uważa, że pozwoli to tchnąć nowe życie w treść ulubionych autorów, wprowadzić nowoczesne nuty, przyciągnąć dodatkową publiczność. Nowe spojrzenie na szkice Komediowe, charakterystyczne reakcje na żarty, przestrzeganie przepisów to tylko główne przykłady filmów, które można tworzyć za pomocą takich narzędzi. Autorzy sami decydują, czy inni użytkownicy mogą korzystać z części swoich długich filmów, czy nie.

Jakie powinny być Shorts: podstawowe wymagania

Podczas tworzenia Youtube Shorts użytkownicy z pewnością będą musieli przestrzegać tej listy zasad:

 • Maksymalny czas trwania YouTube Shorts to jedna minuta.
 • Nagrywanie wideo-ściśle pionowe, poziome położenie jest niedozwolone.
 • Istnieje opcja łączenia wielu klipów w jeden film. Ale całkowity czas trwania wynosi do 60 sekund.
 • Podczas pobierania filmów krótkometrażowych w tytule należy podać #shorts.

Osobno wydano dodatkowe warunki, które są również wiążące dla przestrzegania:

 • YouTube Shorts nie podlegają monetyzacji. Nie możesz złamać zasady. Krótkie filmy z odpowiednim podejściem pomogą przyciągnąć odbiorców, przekierować ca do głównego kanału YouTube w celu zarabiania. Ale same zadania komercyjne nie rozwiązują.
 • Liczba wyświetleń, czas odtwarzania klipów ma wpływ na statystyki kanału YouTube.

Naruszenia są niedopuszczalne, doprowadzą do banowania treści.

W YouTube Shorts można umieszczać treści z następujących kategorii:

 • Gry-nietypowe techniki, umiejętności, rekomendacje.
 • Rozrywka-filmy są długie, dlatego wielu szuka krótkich opisów lub istoty, żywych elementów. Ułóż to, co chciałeś w 60 sekund. Twoim zadaniem jest wzbudzić zainteresowanie widzów.
 • How-To-filmy na temat tego, jak coś zrobić. Przytocz kilka krótkich ilustracji z praktycznymi wskazówkami.
 • Nauka i technika-opis przyszłych aplikacji, gadżetów. Skoncentruj się na łatwości aplikacji.

I pamiętaj – działa jasna treść. Zobacz, co robią konkurenci, weź pod uwagę ogólną koncepcję, spróbuj zaoferować docelowym odbiorcom coś wyjątkowego.

YouTube Shorts — jak robić i pobierać filmy

Podczas tworzenia filmów dla YouTube Shorts należy wykonać następujące kroki:

1. Uruchom aplikację YouTube na smartfonie. Pamiętaj, aby zalogować się na swoje konto YouTube.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 roku2. Naciśnij przycisk + u dołu ekranu.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 roku3. Następnie kliknij Utwórz film Short w wyskakującym oknie.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 rokuJeśli utworzysz Szorty po raz pierwszy, smartfon poprosi o przyznanie dostępu do aparatu i mikrofonu. Należy to wykonać.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 roku4. Aby nagrać klip, naciśnij i przytrzymaj przycisk nagrywania. Przycisk można również nacisnąć raz, aby rozpocząć nagrywanie, a drugi raz, aby zakończyć nagrywanie.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 roku5. Nagrane wideo można usunąć, naciskając przycisk Cancel (Anuluj) lub przywrócić, naciskając przycisk Repeat (Powtórz). Możesz również korzystać z różnych narzędzi do przetwarzania wideo i efektów bezpośrednio w aplikacji.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 rokuNa przykład za pomocą przycisku prędkości można zmienić prędkość nagrywaniaYoutube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 rokuZa pomocą timera konfiguruje się czas rozpoczęcia i czas zakończenia nagrywania.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 rokuMożliwe jest również połączenie nowego wideo z już nagranym, nałożenie różnych filtrów.

6. Dodaj ścieżkę audio do gotowego wideo. Możesz wybrać dowolny fragment nagrania i dostosować głośność. Możesz także dodać tekst i wybrać czas, w którym będzie on wyświetlany na ekranie.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 roku7. Wpisz nazwę filmu i ustaw opcje dostępu.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 rokuPamiętaj, aby dodać hashtag #shorts do nazwy. Musisz także określić odbiorców i ograniczenia wiekowe filmów.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 roku8. Naciśnij prześlij film short i klip zostanie opublikowany.Youtube Shorts szczegółowy przewodnik w 2022 rokuMożesz również przesłać film Short w standardowy sposób. Musi być tylko w formacie pionowym i nie dłuższy niż jedna minuta. Możesz publikować krótkie filmy na swoim głównym kanale lub tworzyć nowe kanały specjalnie dla krótkich filmów. W pierwszej opcji, krótkie filmy będą pojawiać się na stronie głównej Twojego kanału w dedykowanej sekcji. Twórz użyteczne i istotne treści. Powodzenia w kreatywności!