Jak zobaczyć swoje statystyki na YouTube

Oczywiście, jeśli jesteś właścicielem kanału na YouTube, to powinieneś monitorować statystyki swojego profilu. Jeśli nie wiesz, jak oglądać swoje statystyki na YouTube, to zajrzyj do dzisiejszego poradnika, bo z niego dowiesz się, jakie dane są wyświetlane w statystykach, jak patrzeć na te właśnie statystyki, a także jak oglądać statystyki poszczególnych filmów.

Jakie dane są wyświetlane w statystykach

Dzięki specjalnej sekcji „Analytics” w YouTube możesz zobaczyć różne statystyki dotyczące Twojego kanału. Konkretnie, ta sekcja pozwoli Ci monitorować takie informacje jak:

 • Sprawozdania o dochodach;
 • Skuteczność reklamy;
 • Czas oglądania;
 • Utrzymanie publiczności;
 • Demografia;
 • Miejsca zabaw;
 • Źródła ruchu;
 • Urządzenia;
 • Transmisje na żywo;
 • Transfery;
 • Abonenci;
 • Lubi i nie lubi;
 • Uwagi;
 • Wspólnie;
 • Adnotacje;
 • Wskazówki.

Wymieniłem główne elementy, które możesz zobaczyć w sekcji analityki swojego kanału na YouTube.

Jak oglądać statystyki kanału

Aby zapoznać się ze szczegółowymi statystykami swojego kanału na YouTube, musisz dostać się do specjalnej sekcji serwisu. Nieco później powiem Ci, jak możesz to zrobić na komputerze osobistym, a także na telefonie.

Na komputerze

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera osobistego i chcesz obejrzeć swoje statystyki na YouTube, będziesz musiał wykonać następujące kroki.

 1. Otwórz główną stronę YouTube. Jeśli zalogowałeś się na swoje konto w tej witrynie, w prawej górnej części ekranu będzie mały obraz twojego profilu. To na nim trzeba będzie kliknąć lewym przyciskiem myszy.
 2. Następnie w wyświetlonym oknie musisz znaleźć pole „YouTube Studio”. Jak to zrobisz, kliknij lewym przyciskiem myszy tę linię.Jak zobaczyć swoje statystyki na YouTube
 3. Zostaniesz przeniesiony na nową stronę z panelem sterowania Twojego kanału. Po lewej stronie ekranu zauważysz listę różnych pozycji. Znajdź tam sekcję „Statystyki” i kliknij nią lewym przyciskiem myszy.
 4. To wszystko. Jeśli podążałeś za moją sekwencją powyżej, powinieneś zobaczyć stronę ze szczegółową analityką dotyczącą Twojego kanału YouTube.

Przez telefon

Dowiedziałeś się, jak przeglądać swoje statystyki na YouTube z komputera osobistego. Teraz powiem ci, jak to zrobić na urządzeniu mobilnym. Będziesz musiał wykonać następujące kroki:

 1. Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest pobranie aplikacji YouTube Studio. Zwykła aplikacja mobilna YouTube nie ma takiej sekcji, która pozwala śledzić statystyki twojego kanału. Dlatego właśnie powstała aplikacja YouTube Studio. Jest to w zasadzie to samo studio kreatywne YouTube, z którego korzystaliśmy na komputerze osobistym.
 1. Po zainstalowaniu aplikacji trzeba będzie dokonać autoryzacji konta w systemie. Po tym trzeba będzie kliknąć ikonę trzech poziomych linii w lewym górnym rogu ekranu.
 1. Pojawi się menu z pięcioma głównymi sekcjami tej aplikacji. Będziesz musiał kliknąć linię „Analytics”.
 2. Gotowe, sekcja, która się otworzy, będzie zawierała wszystkie statystyki związane z Twoim kanałem na YouTube.

Jak zobaczyć statystyki pojedynczego filmu

Powyżej dowiedzieliśmy się, jak zobaczyć ogólne statystyki kanału YouTube. Teraz powiem ci, jak możesz zobaczyć statystyki dowolnego konkretnego filmu na swoim kanale. Przeczytaj poniżej i zorientuj się.

Na komputerze

Zacznijmy od instrukcji dla komputera osobistego. Aby dostać się do strony analityki YouTube swojego filmu, musisz użyć następującego algorytmu działań:

 1. Przejdź na stronę główną danego serwisu. Jak tylko autoryzujesz swoje konto w systemie, w prawej górnej części strony pojawi się główne zdjęcie Twojego profilu. Kliknij lewym przyciskiem myszy na to zdjęcie.
 2. Następną rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest kliknięcie pola „YouTube Creative Studio”. Na zrzucie ekranu poniżej zaznaczę, gdzie znajduje się ta linia.
 3. Po tym zostaniesz przeniesiony na nową stronę. Po lewej stronie ekranu znajdź sekcję „Filmy” i kliknij nią lewym przyciskiem myszy.
 4. Gdy to zrobisz, otworzy się strona ze wszystkimi filmami na Twoim kanale. Przesuń kursor myszy na film, który chcesz zobaczyć szczegółowe statystyki.
 5. W miejscu tytułu wybranego filmu powinno pojawić się pięć ikon, a na drugiej ikonie po lewej stronie należy kliknąć lewym przyciskiem myszy. Po najechaniu kursorem na tę ikonę pojawi się napis „Analytics”.
 6. Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków otworzy się specjalna strona ze statystykami dla wybranego wideo, na której można zobaczyć różne informacje, od najbardziej podstawowych do bardziej szczegółowych statystyk.

Przez telefon

Ostatnią rzeczą, którą poruszymy w dzisiejszej instrukcji jest to, jak wyświetlić statystyki poszczególnych filmów z YouTube na telefonie. A można to zrobić w ten sposób:

 1. Uruchom aplikację „YouTube Studio” na urządzeniu mobilnym. Jeśli nie masz takiej aplikacji, musisz ją pobrać i autoryzować w niej. Znajdź ikonę w postaci trzech poziomych linii, która znajduje się w lewej górnej części ekranu, i dotknij jej raz.
 2. Pojawi się specjalne menu z kilkoma opcjami, musisz kliknąć kolumnę „Wideo”.
 3. Zostaniesz przeniesiony na stronę ze wszystkimi filmami na Twoim kanale YouTube. Kliknij film, dla którego chcesz zobaczyć statystyki.
 1. To wszystko — jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, zostaniesz przeniesiony na stronę, na której możesz zobaczyć swoje statystyki dla wybranego filmu.

Podsumowując dzisiejszą instrukcję, możemy powiedzieć, że każdy właściciel kanału na tej platformie będzie mógł oglądać swoje statystyki na YouTube. W powyższym artykule przedstawiłem szczegółowe instrukcje zarówno dla komputera osobistego, jak i telefonu. Więc jeśli wykonasz wszystkie kroki z artykułu, na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem.