Jak zrezygnować z subskrypcji swojego kanału na YouTube. 3 sposoby

Dzięki subskrypcji różnych kanałów w YouTube możesz szybko znaleźć je w specjalnej sekcji. Ale czasami zdarza się, że użytkownik subskrybuje przypadkowo i nie wie, jak go anulować. W dzisiejszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie — jak wypisać się z kanału w YouTube? Przeczytaj poniżej i zorientuj się.

Na komputerze

Zacznijmy od komputerowej wersji YouTube. Aby wypisać się z dowolnego kanału z komputera osobistego, musisz wykonać kilka prostych kroków:

 1. Otwórz sekcję z naszymi subskrypcjami i znajdź kanał, z którego chcesz się wypisać. Kliknij niego lewym przyciskiem myszy.
 2. Na otwartej stronie zobaczymy linię Jesteś subskrybowany. Będzie ona podświetlona na szaro po prawej stronie ekranu. Kliknij raz na to pole lewym przyciskiem myszy.
 3. Na środku ekranu pojawi się małe okno z komunikatem Unsubscribe from your channel. Jeśli się zgodzisz, znajdź poniżej niebieską etykietę Unsubscribei kliknij nią lewym przyciskiem myszy.
 4. Po wykonaniu tej czynności nie będziesz już subskrybować tego kanału. Komunikat Unsubscribe pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu, a linia You are subscribed zostanie zastąpiona przez podświetlony na czerwono napis Subscribe.

Na telefonie

Teraz zrezygnujmy z subskrypcji dowolnego kanału YouTube w naszej aplikacji mobilnej za pomocą tej metody:

 1. Otwórz aplikację na stronie głównej. Na dole ekranu znajdujemy sekcję Subskrypcje. Kliknij nią.
 2. Przeniesie nas do nowej strony, w prawym górnym rogu ekranu widzimy opcję Wszystkie i klikamy na nią.
 3. Zobaczysz listę wszystkich subskrypcji na swoim koncie. Kliknij na dowolny kanał, z którego chcesz się wypisać.
 4. Spowoduje to zaprezentowanie przed nami filmów z danego kanału, które nie są nam potrzebne, więc przejdź do sekcji Home.
 5. Na stronie głównej kanału YouTube, pod jego tytułem, będzie linia Jesteś subskrybowany. Kliknij raz na tę linię.
 6. Pojawi się małe okienko z następującym tekstem: Unsubscribe from the channel. Kliknij na Unsubscribe, aby potwierdzić.
 7. To wszystko, jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, na dole ekranu pojawi się komunikat Unsubscribe channel.

Jak zrezygnować z subskrypcji wszystkich kanałów YouTube jednocześnie

Istnieje tylko jedna opcja, jak można usunąć wszystkie subskrypcje kanałów YouTube jednocześnie. Ale, ma wiele wad. Oprócz tego, że jego wdrożenie zajmuje dość dużo czasu, a oprócz subskrypcji, następujące zostaną usunięte:

 • Filmy przesłane na Twój kanał;
 • Komentarze na YouTube pozostawione przez Ciebie;
 • Twoje posty, odpowiedzi i polubienia;
 • Historia wyszukiwania.

Myślę, że w tej sytuacji nie ma sensu opowiadać o istnieniu tej metody, bo ma ona przyzwoitą liczbę wad. W końcu nie każdy użytkownik jest skłonny ryzykować swoje dane. Dlatego poprawniej będzie opowiedzieć o metodzie, która co prawda nie usunie wszystkich subskrypcji jednym kliknięciem, ale znacznie skróci czas realizacji tego celu. Metoda ta polega na:

 1. Otwórz główną stronę YouTube i znajdź sekcję Subskrypcje po lewej stronie strony. Kliknij na nią lewym przyciskiem myszy.Jak zrezygnować z subskrypcji swojego kanału na YouTube. 3 sposoby
 2. Zostaniemy przeniesieni na stronę z nowymi filmami z subskrybowanych przez nas kanałów YouTube. W prawym górnym rogu ekranu będzie widniał niebieski napis „Manage Subscriptions”. Klikamy na niego raz lewym przyciskiem myszy.
 3. Spowoduje to otwarcie okna, w którym możesz wypisać się z niechcianych kanałów jeden po drugim. Aby wypisać się z kanału YouTube, kliknij lewym przyciskiem myszy linię „Jesteś subskrybowany” w prawym obszarze kanału.
 4. Pojawi się okno „Unsubscribe from channel…”. Kliknij linię „Unsubscribe”.
 5. W ten sposób wypisujemy się z jednego kanału, ponieważ wszystkie są wyłożone w tej sekcji, nie będziemy musieli klikać po kolei do każdego kanału, aby się z niego wypisać, co zaoszczędzi nam sporo czasu przy usuwaniu subskrypcji. Powtórz powyższe czynności dla każdego kanału. Po zakończeniu wystarczy odświeżyć stronę i te kanały znikną z sekcji subskrypcji.

Z tego artykułu dowiedziałeś się, jak wypisać się z różnych kanałów w YouTube, a dodatkowo teraz wiesz, jak szybciej wypisać się z niepotrzebnych kanałów.