Jak wyczyścić historię YouTube. 4 sposoby

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić historię wyszukiwania i przeglądania w YouTube, to w dzisiejszym artykule podamy Ci kilka sposobów na osiągnięcie tego celu. Obejrzyj poniżej i rozgryź to.

Z komputera

Zacznijmy od kwestii wyczyszczenia historii oglądanych filmów na YouTube. Aby usunąć jeden film z tej kategorii, musisz wykonać następujące czynności:

Przeglądanie historii

 1. Otwórz stronę główną YouTube. Po lewej stronie strony znajdź kolumnę „Historia”. Kliknij lewym przyciskiem myszy.Jak wyczyścić historię YouTube. 4 sposoby
 2. Spowoduje to przejście do nowej strony, na której zobaczysz listę wszystkich wcześniej oglądanych filmów. Przesuń kursor myszy na film, który chcesz usunąć z tej kategorii. Pojawi się ikona krzyżyka, kliknij nią lewym przyciskiem myszy, aby go usunąć.
 3. Gotowe! W ten sposób możesz usunąć wideo z kategorii poprzednio oglądanych za pomocą dwóch naklejek: jednej w lewym dolnym rogu ekranu, a drugiej w miejscu usuniętego wideo.

Jeśli potrzebujesz usunąć całą historię przeglądania, możesz to zrobić w ten sposób:

 1. Przejdź do sekcji „Historia” w YouTube. Po prawej stronie znajdź „Wyczyść historię przeglądania”. Kliknij lewym przyciskiem myszy na tej linii.
 2. Gdy to zrobisz, na środku ekranu pojawi się specjalne pole z tytułem „Wyczyścić historię przeglądania?”. Jeśli zgadzasz się, aby cała historia przeglądania została usunięta na wszystkich urządzeniach, a lista rekomendacji została utworzona na nowo, to kliknij lewym przyciskiem myszy na pole „Wyczyść historię przeglądania”.
 3. Po tym sekcja z wcześniej oglądanymi filmami będzie pusta.

Historia wyszukiwania

Skończyliśmy z czyszczeniem historii przeglądania, teraz zrozummy, jak usunąć historię wyszukiwania w YouTube. Jeśli chcesz usunąć konkretne zapytanie w wyszukiwaniu lub usunąć wszystkie zapytania, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Otwórz YouTube i przejdź do sekcji „Historia”. Po prawej stronie będzie sekcja „Typ danych”. Musisz umieścić kropkę obok „Historii wyszukiwania”, klikając ją lewym przyciskiem myszy.
 2. Otworzy się nowa strona zawierająca historię wyszukiwania. Przed każdym zapytaniem może być widoczna ikona krzyżyka. Aby usunąć wybrane zapytanie, wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy na krzyżyku.
 3. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, zamiast poprzedniego pojawi się napis „Ten element został usunięty z historii wyszukiwania”. W ten sposób usunąłeś tylko jedno żądanie. Aby usunąć wszystkie żądania, kliknij element „Wyczyść historię wyszukiwania”.
 4. Na środku ekranu pojawi się okno komunikatu. Jeśli się zgodzisz, kliknij lewym przyciskiem myszy na „Wyczyść historię wyszukiwania”. Po wykonaniu tej czynności wszystkie poprzednie żądania zostaną trwale usunięte.

W telefonie

Ponieważ telefony z systemem Android i Ios mają tę samą aplikację mobilną YouTube, sposoby usuwania historii wyszukiwania i przeglądania będą takie same. Aby wyczyścić historię przeglądania YouTube, musisz wykonać kilka prostych kroków:

Historia przeglądania

 1. Uruchom aplikację YouTube na swoim urządzeniu. Przejdź do sekcji „biblioteka”, klikając ikonę znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu. Tam znajdź element „Historia” i kliknij go raz.
 2. Zobaczysz listę filmów, które wcześniej oglądałeś. Każdy z nich ma po prawej stronie ikonę trzech kropek, kliknij nią.
 3. Zobaczysz małe okno z czterema pozycjami. Kliknij „Remove from Playlist View History”.
 4. Gdy to zrobisz, na dole ekranu pojawi się napis „Historia przeglądania tego filmu została usunięta”. To będzie potwierdzenie, że zrobiłeś to dobrze.

Historia wyszukiwania

W aplikacji mobilnej YouTube historia wyszukiwania jest usuwana w ten sposób:

 1. Otwórz aplikację YouTube. Na górze strony znajduje się ikona lupy, kliknij ją raz.
 2. Pojawi się klawiatura, na której zobaczysz wcześniej złożone prośby. Wybierz potrzebną prośbę i naciśnij na nią palcem.
 3. Na środku strony pojawi się małe okienko z pytaniem „Usunąć z historii wyszukiwania?” Jeśli się zgodzisz, kliknij „Usuń”.
 4. Gotowe! To zapytanie nie pojawi się już w historii wyszukiwania.

Dzięki dzisiejszej instrukcji wiesz już, jak wyczyścić historię wyszukiwania i przeglądania w YouTube. Możesz to zrobić nie tylko z komputera osobistego, ale także z telefonu komórkowego.