Jak zrobić ciemny motyw na YouTube – 3 sposoby

Dla tych użytkowników, którzy lubią oglądać filmy z YouTube w nocy, stworzono funkcję ciemnego motywu. Włączając tę funkcję, tło witryny stanie się mniej jasne, co jest korzystne dla ludzkich oczu. W końcu jasne światło w słabo oświetlonym pokoju tylko zmęczy oczy. Dlatego w dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jak włączyć ciemny motyw w YouTube na różnych urządzeniach.

Na komputerze

Jeśli chcesz aktywować ciemny motyw w YouTube za pośrednictwem komputera osobistego, będziesz musiał wykonać tę procedurę:

 1. Na komputerze osobistym otwórz dowolną przeglądarkę i przejdź do oficjalnej strony YouTube. Jeśli jesteś zalogowany, w prawym górnym rogu ekranu będzie mały obraz twojego profilu. Kliknij go lewym przyciskiem myszy.
 2. Na bieżącej karcie pojawi się menu z różnymi pozycjami. Będziesz musiał kliknąć lewym przyciskiem myszy na kolumnie „Wygląd”.Jak zrobić ciemny motyw na YouTube - 3 sposoby
 3. Powinno pojawić się nowe okno z małym fragmentem tekstu. Przeczytaj ten tekst, a następnie kliknij lewym przyciskiem myszy na ciemnym punkcie.
 4. Gotowe! Jak tylko wykonasz wszystkie powyższe czynności, ciemny motyw zostanie aktywowany w YouTube.

W telefonie

Musisz wiedzieć, jak włączyć ciemny motyw naurządzaniu YouTube i jak to zrobić na urządzeniu z systemem Android, a także na iPhone.

Przeglądarka

Niestety, nie można włączyć ciemnego motywu na urządzeniu mobilnym za pomocą przeglądarki internetowej. Strona po prostu nie zapewnia funkcjonalności w tym zakresie. Polecam więc zainstalować aplikację mobilną YouTube na swoim urządzeniu i tam włączyć ciemny motyw.

Aplikacja

Włączenie motywu YouTube za pomocą aplikacji mobilnej jest szybkie i łatwe. Wystarczy znać prawidłowe kroki, które należy wykonać w aplikacji.

Android

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, będziesz musiał wykonać następujące czynności, aby aktywować ciemny motyw w YouTube:

 1. Uruchom oficjalną aplikację na smartfonie, kliknij raz na małe zdjęcie konta w prawym górnym rogu strony.
 1. Zostaniesz przeniesiony do zakładki z Twoim profilem YouTube, musisz kliknąć „Ustawienia”.
 1. Następnie kliknij sekcję „Ogólne”.
 1. Po otwarciu nowej strony musisz znaleźć element „Dark Theme”. Aby go aktywować, kliknij bezpośrednio na ten element.
 1. To wszystko, dzięki powyższemu algorytmowi, będziesz mógł włączyć ciemny motyw w YouTube bez większego wysiłku.

iPhone

Pozostaje tylko dowiedzieć się, jak zrobić ciemny motyw w YouTube przez iPhone’a. Aby to zrobić, użytkownik będzie musiał wykonać następującą sekwencję działań:

 1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest otwarcie aplikacji mobilnej YouTube na telefonie. Jeśli jesteś autoryzowany na swoim koncie, główny obraz twojego profilu będzie w prawym górnym rogu. Kliknij bezpośrednio na niego.
 1. Otworzy się nowa karta z różnymi elementami aplikacji. Będziesz musiał kliknąć linię „Ustawienia”.
 1. W sekcji ustawień YouTube znajdź kolumnę „Ciemny motyw”. Naprzeciwko tego elementu będzie linia z białą kropką. Będziesz musiał kliknąć bezpośrednio na białą kropkę.
 1. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, ciemny motyw w YouTube zostanie włączony. Zauważysz to od razu, tło aplikacji stanie się ciemnym kolorem.

Podsumowując dzisiejszy artykuł, możliwe jest włączenie ciemnego motywu w YouTube ze wszystkich urządzeń. I co najważniejsze, ciemny motyw aktywuje się bardzo prosto i szybko. Trzeba tylko znać prawidłową procedurę, czyli to, co przedstawiłem powyżej.